Програма

ХV МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ИЗКУСТВАТА

УТРИННА ЗВЕЗДА”

 

Слънчев бряг - Свети Влас

24.08. - 31.08.2015 г.

                                                В рамките на фестивала                                                                  

                СДРУЖЕНИЕ АРТ АКАДЕМИЯ „УТРИННА ЗВЕЗДА“ и             

         БЪЛГАРСКА СЕКЦИЯ НА МЕЖДУНАРОДЕН ТАНЦОВ СЪВЕТ     

                                                         CID-UNESCO                                                                                                         

                   ще проведат                                                                                            

  I-ви НАЦИОНАЛЕН ТАНЦОВ КОНГРЕС

 ПРОГРАМА

25.08.

     19:00ч. – Дефиле /с костюми/

     19:30ч. – Откриване

/открита сцена пред х-т Кубан/

Участници в концерта:

         1.Детска Фолклорна Група "Шарени мъниста" -гр. Пирдоп

/1 песен/

2.ФА”Етнофолк” - НЧ ”Напредък 1895” гр.Радомир /1 танц/

3.Ансамбъл "Пролет" - НЧ "”Братя Миладинови-1914”$гр. Петрич/1 танц/

4.Детски танцов състав „НАСТРОЕНИЕ“ при

НЧ „ОТЕЦ ПАИСИЙ - 1910“ /1 танц/

5. Сдружение „Академия за таланти-Димитровград” Гр.Димитровград /1 песен/

6.БШ "Ива" - НЧ „Виделина-1862” гр. Пазарджик/1 танц/

7. Хореографический ансамбль “ФАНТАЗИЯ” – Центр Детского И Юношеского Творчества г.Помошная, Кировоградская Обл, Украина/1 танц/

8. Dance school CODA - Klaipeda, Lithuania/1 танц/

 

22:30 – Лятно кино /х-л “Съни бюти палас”/

 

26.08.

10:30ч.–Тийнстар /танцово-музикално състезание/

/ х-л Съни Бюти Палас/

11:00ч. - Откриване на Национален Танцов Конгрес.

запознанство с дейността на CID – UNESCO и първата новооткрита българска секция на Международен Танцов Съвет.                                              

        Водещ: Президент на секцията Кирил Костадинов.

                     / х-л Съни Бюти Палас/

14:30ч.Национален Танцов Конгрес.

-                   Майстор клас по народни танци

                 / х-л Съни Бюти Палас/

18:30ч. – Конкурсна програма. Раздел Музика

/Фолклорно пеене и естрадно пеене/

/открита сцена пред х-л Кубан/

20:00ч. - Конкурсна програма. Фолклорна сесия

/открита сцена пред х-л Кубан/

 

27.08.

10:30ч. - Национален Танцов Конгрес.

– Дискусия ”Фолклор и съвременност”

.Водещ: Катя Кайрякова

/ х-л Съни Бюти Палас/

14:30ч. - Национален Танцов Конгрес.

– Практикум”Фолклор и съвременност”.                                                    

Водещ: Катя Кайрякова

/ х-л Съни Бюти Палас/

16:30ч. - Национален Танцов Конгрес.

- Теоретико практически семинар                                    «„Аудиовизуална форма на звука и движението”.                                                                            .

Водещ : Росица Панайотова.

                           / х-л Съни Бюти Палас/

                

20:00ч. – Фестивална вечер /Караоке, дискотека/

/х-л Съни Бюти Палас/

28.08.

10:30ч. – Мокърбол..

14:30ч. - Национален Танцов Конгрес.

– майстор клас по джаз модерн.                                                                 Водещ: Ирина Дубровина/Р.Казахстан/.                                             / х-л Съни Бюти Палас/

.

20:00ч. – Конкурсна програма. Раздел Танцово изкуство    /Танцово шоу/

                   /Амфитеатър Свети Влас/

 

29.08.

10:30ч.-Национален Танцов Конгрес.                                 .

- лекция: Основни принципи, отнасящи се до танцуващото човешко тяло и социално-комуникавните физични процеси в индивида

  1. 1.Методи при работата с танцьори при съвременна танцова техника
  2. 2.Работа по физическата и емоционална издръжливост на артистите

         Водещ: гл. ас. д-р Анна Пампулова.

 

14:30ч. - Национален Танцов Конгрес.                                

- семинар: Принципи на танцовите движенията в изграждането на съвременна хореография

  1. 1.Екзерсис за загрявка
  2. 2.Екзерсис за координация
  3. 3.Танцовите движения в съвременния танц произлизащи от прости социални движения.

Водещ: гл. ас. д-р Анна Пампулова.

       / х-л Съни Бюти Палас/

20:00ч. – Конкурсна програма. Раздел Танцово изкуство

/Класически балет, Характерни танци, Художествена Гимнастика/                           

     /Амфитеатър Свети Влас/

 

30.08.

10:30ч. - Национален Танцов Конгрес.

– майстор клас по джаз модерн..                                

     Водещ: Ирина Дубровина.

14:30ч. - Национален Танцов Конгрес.

– майстор клас по джаз модерн.                                                  Водещ: Ирина Дубровина

 

20:00ч. – Конкурс за определяне на Гранд При                                      

   /Амфитеатър Свети Влас/

  1. * на внимание на колективи: решение за присъждане на Гранд При се взима от журито и организаторите на фестивала /оценката се формира от цялостното представяне на колектива по време на фестивала: сценично изпълнение, участие във фестивални мероприятия/

31.08.

10:30ч. - Pool party.

                       / х-л „Ривиера блу”/

 

20:00ч. – Гала Концерт и Награждаване на ХV МФИ ”Утринна звезда”..

                   Закриване на Национален Танцов Конгрес.

                     /Амфитеатър Свети Влас/